Trendy [Browar Z Centralnej Polski]

Browar z Centralnej Polski Trendy

Halo Łódź! Od jutra do niedzieli na ul. Piotrkowskiej 217 odbędzie się Street Beer Festiwal – Wiosenne Chillowanie. W ramach imprezy będziecie mogli spróbować piw uwarzonych przez 8 browarów (Piwoteka, Szpunt, Browar z Centralnej Polski, PINTA, Klubopiwiarnia, Browar Spółdzielczy, Browanza, Browar Socho). Myślę, że część z nich powinniście kojarzyć. Jeden natomiast jest tegorocznym debiutantem. A ponieważ mam w szafce ich piwo – zapraszam na krótką recenzję.

Na warsztat poszło Trendy, które reprezentuje mój ulubiony piwny styl – American India Pale Ale. Jeżeli chodzi o wygląd – wszystko się zgadzało. Piwo było klarowne, o barwie lekko ciemniejszego miodu. Piana była gęstawa, choć niska. Drobne pęcherzyki zredukowały się do delikatnego obłoku, pozostawiając koronkę na szkle. Zachęcony pierwszym wrażeniem ochoczo wcisnąłem nos do środka szklanki. I tutaj niestety nastąpiło rozczarowanie. Spokojnie, nie było tam nic co drażniło. Działo się tam natomiast za mało. Brakowało mi przede wszystkim charakterystycznych nut cytrusowych. Zapach był mało intensywny, zdecydowanie poniżej progu charakterystycznego dla AIPA. W smaku już było nieco lepiej jeżeli chodzi o chmiel, tyle że poszedł on bardziej w kierunkach żywicznych. Było zupełnie dobrze jeżeli chodzi o goryczkę – była zawadiacka, nie zalegała, przy czym była odrobinę ściągająca. Użycie słodów pszenicznych nadało  całości nieco ogłady. Ciało pełne, niskie wysycenie.

Podsumowując – warto spróbować, tym bardziej jeśli będzie okazja na piwo z kija. Przy czym fani chmielu mogą się nieco rozczarować, ale za to fanatycy powinni się nasycić. Poza tym browar jest z naszych okolic – Aleksandrowa Łódzkiego. To fajna inicjatywa, warto dać jej szansę. Zwłaszcza że ja na początek jest naprawdę przyzwoicie.

Pozdrawiam,
Piotrek

2 myśli w temacie “Trendy [Browar Z Centralnej Polski]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *