Na Jurze

Browar Na Jurze
Stan na2018-04-13
KrajPolska flaga Polska
Rodzaj browaruRegionalny
Adresul. Paderewskiego 114
42-400 Zawiercie
Rok założenia1997
Strona wwwbrowarnajurze.com
Facebook fanpageBrowar Na Jurze
Przetestowane piwaSprawdź
Info z oficjalnej strony:"Historia naszego browaru nie należy do tych najdłuższych i mocno zakorzenionych w tradycji. Ale przecież nie o to chodzi, najważniejsze w końcu jest piwo i jego miłośnicy.

Powstaliśmy w roku 1997 w miejscu byłej mleczarni. Jednym z głównych powodów doboru lokalizacji była jakość wody pochodzącej z własnego ujęcia. Wody o krystalicznej czystości, bez żadnych zanieczyszczeń bakteriologicznych, która pochodzi z podziemnych formacji wapienia muszlowego leżących na głębokości 125 m. Dzięki niej i naturalnym składnikom, mogliśmy uwarzyć piwo które nie tylko smakowało nam, ale również zyskało uznanie amatorów złocistego trunku w całym kraju.

Skupiliśmy się na rozwijaniu naturalnego browarnictwa i ciągłej nauce sztuki piwowarstwa. Zależy nam aby po nasze piwa chętnie sięgali wytrawni piwosze, jak i ci, dla których piwo jest napojem pitym okazjonalnie ze znajomymi.

Liczymy, że nasza historia będzie tworzona razem z Wami, bo właśnie dla Was istniejemy i chcemy się dzielić naszymi pomysłami oraz produktami tworzonymi z pasją."

http://browarnajurze.com/