Łańcut

Browar Łańcut
Stan na2019-10-04
KrajPolska flaga Polska
Rodzaj browaruRzemieślniczy
Adresul. Polna 3a
37-100 Łańcut
Rok założenia2015
Strona wwwbrowar-lancut.pl
Facebook fanpageBrowar Łańcut
Przetestowane piwaSprawdź
Info z oficjalnej strony:"Browar Łańcut to całkowicie nowy browar rzemieślniczy. Założony w Łańcucie w 2015 roku, uruchomiony zaś na wiosnę 2016 roku. Jesteśmy pasjonatami dobrego piwa, robimy dokładnie takie piwo jakiego sami chcielibyśmy się napić. Staramy się aby nasze piwa były możliwie najlepszej jakości, bez kompromisu, bez oszczędzania na surowcach. Stosujemy najwyższej jakości słody oraz chmiele.
Nazwą odwołujemy się to tradycji piwowarskich w regionie, w którym niegdyś dobrze funkcjonał browar o tej samej nazwie, jednak przez liczne zawirowania na rynku został całkowicie wykupiony i wyprzedany. Nowy Browar Łańcut znajduje się w całkowicie innym budynku choć całkiem niedaleko od pierwotnej lokalizacji poprzedniego browaru.
Mimo odwołania do regionalnych tradycji, nie będziemy warzyć tych samych piw. Jako nowy browar rzemieślniczy skupimy się głównie na piwach nowofalowych, różnych ciekawych stylach z całego świata. Nie pozostawimy jednak na lodzie fanów tradycyjnego jasnego pilznera czy popularnej w regionie łańcuckiej 14-tki. Jako, że również lubimy tradycyjne style piwne, w naszym portfolio pojawią się także piwa dolnej fermentacji."

http://browar-lancut.pl/o-nas/